פתרונות הצללה לגינה

כיצד ניתן לגרום לגינה שלנו לעבור מתיחת פנים רצינית באמת? מה מומלץ לעשות על מנת לספק גם נוחות וגם עיצוב שיורגש היטב בכל חלקה בגינה? הכל מתחיל והכל נגמר במגני שמש – הלא הם פתרונות הצללה לגינה: פתרונות קבועים ונייחים להגנה מהשמש הקופחת.
 
סוככים ומרקיזות
 
אביזרי בד העשויים משמשונית, פוליאסטר, וסוגי בד רבים נוספים. הם מותקנים על שלדת מתכת, על פי רוב – שלדת אלומיניום עמידה, אשר מאפשרת ייצוב קבוע של הבדים עליה. בעוד אשר המרקיזה הוא סוכך קטן, המשמש בעיקר חלונות זעירים ושטחים קטנים – כמו כספומטים ובנקטים בבנק העומדים בחוץ, הסוכך בגרסתו הכללית הוא גדול יותר, ונועד לכסות שטח חוץ רחב: כניסות לחנויות או חלונות בית רחבים בקדמת המרפסת. בתחום כמו סגירת מרפסת או הצללת גינות מקובל מאד להשתמש בסוככים ומרקיזות בהתאם למידות הגודל המאפשרות זאת, וכמובן – בכפוף לעיצוב המוצר. טיפים על כך יימסר בהמשך.
 
פרגולות
 
הפרגולה מהווה מוצר הצללה קשיח, בשונה מסוכך שהוא מוצר הצללה מבוסס-בד. ישנן פרגולות עץ, פרגולות מברזל ופרגולות אלומיניום. הבחירה צריכה להיעשות על פי סוג החומר ועל פי העיצוב של המוצר. כאשר קונים פרגולת עץ, חשוב לוודא שמדובר במוצר עמיד, בעל תעודת אחריות נגד ריקבון, ולא בעץ חלש אשר חשוף למפגעי חוץ. בהינתן שזו פרגולת אלומיניום – רמת הסמך שניתן לתלות במוצר גבוהה יותר כשמדובר בשרידות-חוץ, אך בחירת העיצוב מורכבת יותר, בייחוד כשמדובר בבית בעל סגנון עיצוב כפרי על טהרת העץ, בשל צבע האלומיניום הטבעי. בפרק הבא של המאמר תראו כיצד ניתן להתגבר על בעיה זו.
 
טיפים עיצוביים לבחירת פתרונות הצללה
 
1. בבחירת המוצר, יש להתייחס לנתוניו החיצוניים המרכזיים: צבע וצורה. מומלץ לבחור צורה שמתמזגת היטב עם שאר הצורות הדומיננטיות בחצר, ובצבע שממשיך את הקו הקיים שלה או מנוגד לה במאת האחוזים. ניגוד מוחלט הוא שיוצר, לעתים, עיצוב ברמת בוטיק, אבל לא בכל המקרים. לדוגמה – סוכך שחור המוצב בחצר לבנה בעלת סגנון עיצוב הייטקי זה עיצוב שיכול לעבוד, אבל בחירת צבע כהה שרירותי שאינו מוחלט ביחס ללבן, למשל ירוק כהה, בורדו, וכד' יכול שלא להתאים.
 
2. בבחירת הפרגולה, ניתן כיום לבחור מוצרי אלומיניום בעיצוב כפרי, על טהרת הצבע החום. כן, אתם קוראים נכון: פרגולה, שעל אף שהיא מאלומיניום הצבע שלה הוא צבע העץ הטבעי. הדבר מתאפשר בשל טכנולוגיות צביעה חדישות שקיימות בשנים האחרונות.
 
3. אם אינכם בטוחים במה מומלץ לכם לבחור, ניתן תמיד לקבוע פגישה עם מעצב פנים מטעם סולריס סוככים, שיסייע לכם לאפיין פתרונות הצללה לגינה.