שיפוץ דירה

במאמר זה נמליץ על מספר צעדים לשיפוץ דירה. הצעדים ייכתבו כחלק ממדריך שיפוץ דירה מקצועי אשר יציע אסטרטגיה ייעודית לתכנון השיפוץ בטרם ההזמנה. המדריך ימקד אתכם בדיוק בסוג השיפוץ הרצוי לכם ויוביל אתכם לבחירת חנות רהיטים ולתוצאות השיפוץ להן ייחלתם. המאמר יסקור את הסיבה לשמה אתם זקוקים לשיפוץ, האם הפתרון הוא ארוך או קצר טווח והאם השיפוץ שתבצעו צריך לכלול שימוש בעבודות מקצועיות: עבודות שלשם ביצוען נדרשת תעודה מגורם מוסמך.

הסיבה לשיפוץ הבית או הדירה

הסיבה יכולה להיות בשל שדרוג יזום של הדירה או בשל בעיה נקודתית שלשמה נדרש השיפוץ. בדרך כלל, הסיבות חופפות: אדם שיבקש לשפץ באופן מלא את דירתו יזמין, באותו הפרויקט, גם את הסרת המפגע ממנו סובלת הדירה, ולהפך: במיד והמפגע גדול, ושומה על בעל הדירה להיפרד מסכום נכבד מכספו, הוא ינצל זאת גם לעשיית שיפוץ עקב העובדה שהוא נאלץ להיכנס למצב זה.

פתרון ארוך או קצר טווח

ישנם פרויקטי שיפוצים שניתן להם מענה ארוך טווח לצד פרויקטים בהם המענה הוא קצר טווח: למשל, פרויקט הכולל שיפוץ מסיבי, ביצוע עבודות טיח מחדש, ביצוע עבודות צבע מחדש, והתקנה מחדש של רשת המים והחשמל – יכול לקחת גם מספר חודשים. לעומת זאת, ביצוע פרויקט נקודתי בדירה יכול להימשך ימים מספר ולעתים להיות פתיר באותו היום. ההשלכות של עובדות אלו עליכם הן שבמסגרת פרויקט רב היקף תצטרכו למצוא פתרון דיור זמני עד גמר ביצוע שיפוץ דירה בבית שלכם.

שימוש בעבודות מקצועיות

השימוש בעבודות מקצועיות בעת השיפוץ ללא ספק מייקר את המחיר. מדובר בעבודות אשר המבצעים שלהן הם אנשי מקצוע אשר הוסמכו וקיבלו תעודה על ההסמכה: מדבירים, אינסטלטורים וחשמלאים מוסמכים. בדרך כלל משתמשים בהם משתי סיבות: בבית יש בעיה שמצריכה את זיהויה ופתרונה על ידי בעלי מקצוע, ואז בעלי הבית הם שמספקים את בעל המקצוע, או שבמסגרת שיפוץ כללי נערך גם שיפוץ תשתיות מקצועי, ובמקרה זה חברת השיפוצים היא שתספק את העובדים המיומנים מטעמה.

הגעה לגמר הפרויקט

חשוב לסגור מראש את זמן גמר הפרויקט או הערכה גסה שלו, ולעקוב מקרוב אחר ההתרחשויות במהלך השיפוץ על מנת לוודא שכך נעשה.